KU pagerbė geriausius 2022-ųjų sportininkus, Metų sportininkės titulas teko irkluotojai

Išlydint 2022-uosius Klaipėdos universitete (KU) padėkota studentams, kurie įvairiose sporto šakose garsino Lietuvos, Klaipėdos ir, žinoma, KU vardą. Pasveikinta geriausia 2022-ųjų KU sportininkė.

Rezultatyvūs metai komandoms

Sportininkų padėkos vakare pasveikintos ir apdovanotos KU sportininkų komandos: KU merginų tinklinio komanda (trenerė Oksana Jolkina), KU vaikinų krepšinio komanda (treneris Mindaugas Stašys) bei vyrų futbolo komanda (treneris Evaldas Misiūnas). Pastarieji metai Klaipėdos universiteto komandoms buvo itin sėkmingi.

Vaikinų krepšinio komanda dabinosi sidabro medaliais LSKL (Lietuvos studentų krepšinio lygos) čempionate, 3x3 krepšinio studentų čempionate, o Rygoje vykusiose XXXVII SELL studentų žaidynėse iškovojo bronzos medalius. Šio sezono LSKL čempionate krepšinio komanda yra A grupės reguliaraus čempionato nugalėtoja.

KU futbolininkai 2022-aisiais debiutavo LSFL (Lietuvos studentų futbolo lygos) čempionate ir iškovojo bronzos medalius! Taip pat bronzos medaliais pasipuošė ir Lietuvos studentų futbolo lygos Mažojo futbolo 8×8 turnyre, skirtame garbės prezidento Povilo Grigonio taurei laimėti bei studentų sporto šimtmečiui pažymėti. Pastarajame turnyre vienu iš rezultatyviausių turnyro žaidėju išrinktas KU komandos žaidėjas Martynas Velyvis, o geriausiu KU komandos žaidėju – vartininkas Dovydas Komža. Latvija futbolo komandai šiais metais asocijuojasi su sidabro medaliais – jais pasidabino jau minėtose SELL žaidynėse bei Jūrmaloje vykusiose Latvijos paplūdimio futbolo taurės varžybose, o šį sezoną po pirmojo rato LSFL čempionate KU užima antrąją vietą.

KU merginų tinklinio komanda minėtose tarptautinėse Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų žaidynėse Rygoje užėmė 7 vietą, GITANA Volley Fest '22 tinklinio turnyre užėmė 5 vietą, o  XXXII A. Karkausko Taurės tinklinio turnyre - 3 vietą. Merginos atstovauja Universitetui šių metų Lietuvos nacionalinės studentų tinklinio lygos studentų čempionate.

Džiugino sunkiaatlečiai ir irkluotojai

Individualių rungčių atstovai šiais metais taip pat džiugino mūsų bendruomenę savo pasiekimais. 44-ojoje Šachmatų olimpiadoje mūsų universiteto studentė Marija Šibajeva (tren. D. Vaznonis) su kitomis lietuvaitėmis moterų olimpiados B kategorijoje užėmė pirmąją vietą! Lengvosios atletikos atstovė Gintarė Tirevičiūtė (tren. A. Bajoras) SELL žaidynėse bei Lietuvos studentų čempionate tapo čempione, o Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate iškovojo vicečempionės titulą! Mūsų universiteto galiūnai Mindaugas Tauginas ir Kornelijus Pamarnackas (tren. V. Šlevinskis) žibėjo Lietuvos studentų čempionate, o Kornelijus Europos jaunimo sunkiosios atletikos čempionate užėmė 5-ąją vietą!

Prie KU sportininkų pasiekimų prisideda ir gausus būrys irkluotojų! Vilius Grikpėdis, Valdas Venckus, Dovilė Rimkutė, Eglė Bezzubovaitė atstovauja Universitetui Lietuvos studentų irklavimo čempionatuose, o šiais metais iš šio čempionato parsivežė ir 4 medalius – po du aukso ir bronzos!

Eglė Bezzubovaitė išbandė ir naują irklavimo rūšį varžybose – pakrančių irklavimą. Europos pakrančių irklavimo čempionate mišrių porų ištvermės 6 km ruože ji užėmė 6-ąją vietą!

Geriausia 2022 m. KU sportininkė – Dovilė Rimkutė

Na, o geriausia 2022 metų KU sportininke išrinkta Dovilė Rimkutė (tren. T. Vaitkūnas)! Šiais metais pasirinkusi studijas mūsų Universitete, ji atsivežė ir „lagaminą“ sportinių laimėjimų: Liucernoje (Šveicarija), vykusioje pasaulio irklavimo taurės III-iojo etapo regatoje moterų porinėje iškovojo bronzos medalius, Pasaulio U23 čempionate Dovilė finišavo šešta, Europos irklavimo čempionate – ketvirta, Pasaulio čempionate – septinta.