BDAR
Privatumo politika

Mokslinė komunikacija

KU mokslo valdymo sistema (KU CRIS)

KU CRIS (https://www.ku.lt/cris) - aktuali mokslo valdymo sistema, skirta Universiteto mokslo produkcijos kaupimui, išsaugojimui ir informacijos apie institucijos mokslinę veiklą sklaidai.

Ši sistema veikia DSpace pagrindu. Tai yra atvirojo kodo saugyklos programinės įrangos paketas, kuris naudojamas atvirosios prieigos talpykloms kurti. DSpace turi savyje ne tik įprastinių turinio ir dokumentų valdymo sistemų funkcionalumą, bet ir užtikrina ilgalaikį skaitmeninio turinio saugojimą bei prieigos kontrolę.

DSpace-CRIS yra nemokamas atvirojo kodo DSpace plėtinys mokslinių tyrimų duomenų ir informacijos valdymui.  DSpace-CRIS turi savyje institucinės talpyklos funkcionalumą, kuris užtikrina itin gerą surinktos informacijos matomumą internete. Ji atitinka CERIF standartą.

KU CRIS sudaro keletas posistemių:

KU CRIS sistemoje yra 2772 mokslininkų profilių, užregistruota 420 jau įgyvendintų ir šiuo metu vykdomų projektų, 19029 publikacijų ir 1359 baigiamųjų darbų ir disertacijų (ETD) bibliografiniai įrašai, kuriuose pateikiamos nuorodos nukreipia į institucijos talpykloje patalpintus viso teksto dokumentus bei atvirosios prieigos išteklius.

KU CRIS kaip institucinė talpykla yra užregistruota: