BDAR
Privatumo politika

Iškilmingas Senato posėdis: KU garbės daktaro regalijų įteikimas prof. habil dr. Bogusław Buszewski ir prof. dr. Jean-Marc Ogier [RENGINYS UŽDARAS]

 KU_Garbes-daktaro-regalijos-2024-post.png

Spalio 14 d. 15 val. Klaipėdos universiteto Stasio Vaitekūno auloje iškilmingo Senato posėdžio metu KU garbės daktaro regalijos bus suteiktos prof. habil dr. Bogusław Buszewski ir prof. dr. Jean-Marc Ogier.

Renginys uždaras.

Jean-Marc Ogier yra žymus Prancūzijos akademikas kompiuterių mokslo, dirbtinio intelekto srityje. Jis yra parašęs daugiau nei 200 publikacijų, aktyviai dalyvauja įvairiuose Prancūzijos ir Europos tyrimų projektuose, bendradarbiaudamas tiek su viešosiomis institucijomis, tiek su privačiomis įmonėmis. Visą savo karjerą Ogier aktyviai dalyvavo Tarptautinėje modelių atpažinimo asociacijoje (IAPR), eidamas įvairių techninių komitetų pirmininko pareigas ir atstovaudamas Prancūzijai IAPR valdymo taryboje. Profesoriaus indėlis į modelių atpažinimo sritį ir vadovavimas akademinėms inovacijoms tiek Prancūzijos, tiek tarptautinėje mokslo bendruomenėje yra itin svarbus.

Nuo 2016 metų profesorius yra La Rochelle universiteto prezidentas. Kaip vadovas, profesorius yra orientuotas į interdisciplinariškumą, individualizuotą mokymąsi ir tvarumą. Ogier taip pat yra EU-CONEXUS Europos universitetų aljanso valdybos pirmininkas, kuris sujungia 9 partnerių universitetus visoje Europoje skatindamas inovacijas ir bendradarbiavimą tvarių pakrančių tematika. Šio aljanso narys yra tiek La Rochelle universitetas, tiek Klaipėdos universitetas.

Profesorius Bogusław Andrzej Buszewski yra žymus Lenkijos chemikas. Daugiau nei 40 metų trunkanti karjera pasižymi reikšmingu indėliu į chemiją, aplinkos mokslus ir biomedicinos tyrimus. Profesorius yra paskelbęs daugiau nei 600 publikacijų prestižiniuose mokslo žurnaluose. Remiantis Stanfordo universiteto duomenimis, jis yra įtrauktas į 2% dažniausiai cituojamų pasaulio mokslininkų sąrašą.

Bogusław Buszewski yra pažangių atskyrimo metodų pradininkas, ypač chromatografijos ir elektromigracijos, kūrimo srityje, sukūręs naujoviškas stacionarias fazes ir nano-kolonėles, kurios plačiai taikomos medicininėje diagnostikoje ir aplinkos analizėje. Jo tarpdisciplininis darbas turėjo įtakos greitų mikrobiologinių tyrimo metodų ir bioanalizės įrankių sukūrimui, turinčių reikšmingą poveikį vėžio tyrimams ir personalizuotai medicinai.